Néprajzi Múzeum
Budapest 1146, Dózsa György út 35.
Telefon: +36 1 474 2100
E-mail: info@neprajz.hu
Piros a szív, piros a tulipán, piros az alma, piros az orca, piros a tűz… A magyar népművészetben bizony a piros szín fordul elő a leggyakrabban, elsősorban az öröm, a lelkesedés és az ünnepi hangulat tolmácsolója. De mi a helyzet, ha a mi történetünkben éppen azért piros a király feje, mert bizony nagyon mérges lett? Legkisebb lányát elszerette egy ifjú pásztorlegény, és most bizonyítania kell, hogy megérdemli a királylány kezét! Segítsünk neki teljesíteni a lehetetlennek tűnő próbákat, és békítsük meg a király szívét!
Ajánlott korosztály: óvoda és 1., 2. évfolyam
Foglalkozásainkat a korosztályi igényeknek megfelelően differenciálva tartjuk.
A foglalkozás időtartama: 60 perc
Helyszín: a gyűjteményi kiállítás Népművészet időről időre kiállítási egysége
Belépő: MÉTA csoportos foglalkozásjegy, 60 perc: 850 Ft/fő
A belépőjegyekkel a MÉTA tér a látogatás napjától számított 10 napig ingyenesen látogatható.
Előzetes egyeztetés a muzeumpedagogia@neprajz.hu címen!
Jelentkezem a foglalkozásra! Általános információk a foglalkozásokról
* * *
Múzeumpedagógiai foglalkozássorozat élőszavas népmesemondással óvodásoknak és kisiskolásoknak a Néprajzi Múzeum gyűjteményi kiállításában.
Első állomás: Japán!
Xántus János gyűjtése nyomán először Japánba hajózunk, a mesék szigetére, ahol megelevenítünk két kis hőst: Isszunbósit, az arasznyit, ki kalandja elején nem kért mást az anyjától, csak tűt, fatányért és evőpálcikát – de vajon miért? És egy szépséges kis leányt, kinek fényessége még a császárt is rabul ejtette! Hogyan születtek, hova mentek, kikkel találkoztak, milyen kalandokban volt részük? Gyertek, hallgassátok meg, majd készítsünk együtt egy selyempapír legyezőt vagy lampiont, tussal megfestve. Így elevenítsük fel ennek az első nagy utazásnak a tárgyait.
Helyszín: A gyűjteményi kiállítás Kiállítások kora kiállítási egysége és a MÉTA tér
Belépő: MÉTA csoportos foglalkozásjegy: 850 Ft/fő
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy királylány, aki csak olyan kérőhöz kívánt feleségül menni, aki el tud bújni előle. Ez azonban lehetetlennek tűnt, mert a királylány olyan varázslattal bírt, amellyel bárkit bárhol megtalált. Vajon akad-e olyan kérő a földkerekségen, aki elrejtőzik előle? A falu kondása bátran vállalkozik a próbatételre, de bizony igencsak nehéz dolga van... Segítsünk neki eljutni a királylány szívéhez! Nézzük meg, hogyan kel életre a történetük, fedezzük fel, mit jelentenek a mesében és a tárgyakon is megjelenő szimbólumok!